
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X5R |
| Thickness | 0.65 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 8479
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04934
Ext.Price$0.04934
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04934 | $0.04934 |
| 10 | $0.02467 | $0.24670 |
| 50 | $0.02250 | $1.12500 |
| 100 | $0.02052 | $2.05200 |
| 500 | $0.01871 | $9.35500 |
| 1000 | $0.01706 | $17.06000 |
| 3000 | $0.01556 | $46.68000 |
| 5000 | $0.01419 | $70.95000 |
| 10000 | $0.01294 | $129.40000 |
